MHP Milletvekili Adayı Levent Uysal Tarsus TSO’da uy sh tso 1681412310

MHP Mersin Milletvekili Adayı Dr. Levent Uysal, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, Meclis Başkanı Hüsnü Yağcı ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin konuk ettiği Uysal’a ziyareti sırasında MHP ilçe yöneticileri de eşlik etti.

Uysal, eğitimden inovatif tarıma kadar çeşitli projeler yürüteceklerini paylaşarak hedeflerini ve yol haritalarını anlatırken, Mersin’in stratejik önemine dikkat çekti ve yeni bir dönem inşa edeceklerine vurgu yaptı ve kuracakları iletişim ofisleriyle Mersin halkı ile iletişimsizlikleri ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Tarsus’un binlerce yıllık tarihi ile dünyanın en eski kentlerinden biri olduğunu kaydeden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ise, Tarsus’ta kurdukları Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’nin ilk tarım teknoparkı olan Mersin Agropark başta olmak üzere devam eden yatırımlardan bahsederek, Tarsus’un gelecekteki önemine dikkat çekti.

Çukurova Bölgesel havalimanının önüne Tarsus ibaresinin konulmasını isteyen Başkan Koçak, ara eleman sorununa değinerek, Tarsus’un başta İl olması gerektiğinin altını çizdi ve Turizm Bölgesi sorunu başta olmak üzere ekonomik anlamda bölgenin ihtiyacı olan beklentileri sıralayarak başarı dileğinde bulundu.